0

Natūrali prevencija ir apsauga nuo viruso komplikacijų. Imuniteto stiprinimas. 2020.03.14

Pirma supraskime imuniteto mechanizmą:

Imuninės sistemos tikslas- identifikuoti organizmo priešus, tai gali būti nuosavos pakenktos ląstelės, bakterijos ir virusai. Pagrindiniai “vartai” jiems pakliūti į organizmą yra virškinimo traktas ir plaučiai. Virškinimo trakte yra “žarnyno imuninė sistema”, o nosies ertmės padeda sulaikyti mikrobus ir virusus nuo patekimo į plaučius. Sveikos ir stiprios virškinimo trakto ir kvėpavimo takų gleivinės yra pirma organizmo gynybos linija prieš užpuolikus.

Imuninė sistema turi visą armiją specialių ląstelių. Trys tipai imuninių ląstelių, kurios yra kraujyje ir bendrai vadinamos baltaisiais kraujo kūneliais, yra B-ląstelės(limfocitai), T-ląstelės (limfocitai) ir makrofagai.

B-limfocitai gamina antikūnus prieš kiekvieną užpuoliką (virusą, bakteriją)- antigeną. Po to kai B-limfocitas sukontaktuoja su antigenu (virusu), limfocitas padidėja ir susiskaido į keletą naujų ląstelių, kurios padeda gaminti specifinius antikūnus, jie prisiklijuoja prie antigeno (viruso). Antikūnai negali suardyti bakterijų ar virusų, bet gali apsunkinti jiems gyvenimą. Antikūnai neleidžia bakterijoms gaminti toksinų ir neleidžia virusams pakliūti į ląstelės vidų, o taip pat prišaukia į kovą dar stipresnius imuninės sistemos karius.

Kokie natūralūs maisto papildai stiprina mūsų imunitetą?

Jūsų imuninės sistemos jėga absoliučiai priklauso nuo optimalaus vitaminų ir mineralų kiekio. Vitaminas A padeda palaikyti virškinamojo trakto ir kvėpavimo takų gleivinių, visų ląstelių membranų vientisumą ir taip apsunkina mikrobų patekimą į organizmą ir virusų patekimą į ląstelių vidų.
Vit. B1, B2, B5, o ypač B6 turi stiprinantį imuninės sistemos poveikį. Antikūnų gamyba ir imuninės sistemos ląstelių veikla tiesiogiai priklauso nuo B6.
Vitaminas B12 ir folinė rūgštis (B9) yra gyvybiškai reikalingos, kad B- ir T- ląstelės efektyviai funkcionuotų.
Vit. B6 kartu su cinku ir foline r. būtini naujų imuninių ląstelių gamybai, kurios turi sunaikinti užpuolikus.
Vit C padeda imuninėms ląstelėms subręsti, pagerina antikūnų ir makrofagų veikimą, pats turi antimikrobinį ir priešvirusinį veikimą, stimuliuoja imuninę sistemą gaminti interferoną, kuris dar labiau sustiprina imunitetą.
Cinkas gyvybiškai svarbus imuninių ląstelių gamybai ir efektyviam B- ir T- ląstelių veikimui, itin svarbus virusinės infekcijos metu.
Mineralai selenas, geležis, manganas, varis ir cinkas dalyvauja antioksidantų veikloje ir sustiprina imunitetą.

Daug išorinių užpuolikų gamina oksiduojančius laisvuosius radikalus, kurie padeda jiems gintis nuo imuninės sistemos karių. Netgi mūsų nuosavos imuninės ląstelės gamina laisvuosius radikalus, kad sunaikintų užpuolikus. Todėl didelės antioksidantų dozės padeda apsaugoti nuosavas imunines ląsteles nuo sunaikinimo laisvaisiais radikalais bei oksidacinio streso.

Sveikas žarnynas užtikrina net 80% imuninės sistemos veiklos. Probiotikai gali būti naudingi stiprinant imuninę sistemą. Svarbu vartoti uždelsto veikimo gerųjų bakterijų, kurios patekusios į organizmą, stiprina žarnyno mikrobiotą- pirmąjį apsauginį sluoksnį virusui patekus į jūsų organizmą.

Nei viena reikalinga medžiaga neveikia izoliuotai, todėl būtini vartoti natūralius multivitaminų ir mikro-makro mineralų, antioksidantų, omega rūgščių maisto papildus. Harmoninga dvasinė sveikata, subalansuota mityba, fizinė veikla ir natūralūs maisto papildai- tai sudaro jūsų puikią sveikatą.

Autorė: Rosita Basevičienė

Šaltinis: Harakeh, S. Jariwalla,R. Paulig, L. “Suppression of human immunodeficiency virus replication by ascorate in chronically and acutely infected cells” 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *