Kodėl mums reikia joninių mineralų?
2015.08.25
Kad mineralai būtų pasisavinami ląsteliniame lygyje jų molekulė turi būti labai maža ir tirpti vandenyje. Tik joninės mineralų formos gali patekti į ląsteles ir aktyvuoti ląstelės struktūras, nuo kurių funkcionavimo priklauso dauguma organizmo procesų, gera savijauta ir galimybė išvengti ligų ar jas atitolinti.
Mineralai, visata ir mes
Kas gi tie mineralai? Mineralai yra nekas kitas kaip elementai – tie patys elementai, kurie puikuojasi periodinėje elementų lentelėje, vidurinės mokyklos chemijos vadovėlyje, tokie kaip chromas, magnis, geležis ir kt. Tai yra elementai, kurie sudaro visą visatą, mūsų žemę ir viską ant jos, įskaitant ir mus.
Mūsų kūnas – tai tikras meno šedevras sudarytas iš šių elementų. Taigi svarbu nuolat papildyti kūną reikiamais elementais, nes juos organizmas eikvoja kasdien.
Cheminiai ir elektriniai procesai vyksta mūsų kūne kiekvieną akimirką. Šie procesai gali vykti tinkamai tik tada, jeigu organizme palaikomas mineralų balansas. Geležis – mūsų kraujui, siera – raumenims, kalcis – kaulams ir daugelio kitų mikroelementų grupė tam tikru subalansuotu santykiu padeda užtikrinti tinkamą organizmo funkcionavimą.
Mineralai- tai gyvybiškai svarbios maistinės medžiagos. Jie yra būtini fermentų, hormonų, vitaminų ir vandens apykaitoms, nervų sistemos veiklai, kraujo ir imuninių ląstelių gamybai, širdies, raumenų darbui, o taip pat svarbūs kaulų ir dantų formavimuisi ir augimui, bei palaikant rūgščių-šarmų pusiausvyrą
Kas yra jonai?
Mineralų molekulės dydis. Kad mineralai būtų pasisavinami ląsteliniame lygyje jų molekulė turi būti labai maža (angstremų dydžio) ir turi tirpti vandenyje. Angstremas (Angstrom) – nesisteminis matavimo vienetas, naudojamas atomo, jono, molekulės matmenims žymėti. Tik joninės mineralų formos yra angstremų dydžio ir pasisavinamos ląsteliniame lygyje, t.y. gali patekti į ląsteles ir aktyvuoti DNR struktūras, nuo kurių priklauso dauguma organizmo procesų ir, žinoma, gera sveikata.
Jonas – tai mineralas arba elementas turintis teigiamą arba neigiamą krūvį. Molekuliniu lygiu tai reiškia, kad elementas turi per daug arba permažai elektronų. Ši nepastovi jonų būsena, leidžia lengvai sukibti su vandeniu, todėl organizmas juos lengvai įsisavina. Šioje būsenoje elementas turi tam tikrus teigiamus arba neigiamus elektrinius krūvius, dėl kurių vyksta dinaminė pusiausvyra. Tokiu būdu kūnas gali lengviau reguliuoti maistinių medžiagų tiekimą į reikiamas sritis.
Daugumoje papildų esančios mineralų molekulės yra tūkstantį kartų didesnės nei joninės. Nors tokie mikrono dydžio mineralai iš dalies pasisavinami žarnyne ir patenka į kraujotaką, bet tokios didelės mineralų molekulės negali patekti į ląsteles. Kadangi kraujotakoje mineralų koncentracija yra gana griežtai reguliuojama, tokie netinkami mineralai yra atidedami ant kraujagyslių sienelių.
Kas yra mikroelementai?
Galite kolekcionuoti sidabrines monetas, nešioti platininį žiedą ar turėti auksinę plombą. Gali būti, jog esate gurkšnoję arbatą įpiltą iš varinio virdulio, valgėte sausainį iš prašmatnaus alavinio indo ar keliavote lėktuvu pagamintu iš titano. Tačiau ar žinojote, kad šie ir daugelis kitų elementų – labai mažais, subalansuotais kiekiais – yra labai svarbūs jūsų sveikatai? Nors mikroelementų mūsų valgomame maiste yra mažai, jų gausu mineralų prisodrintuose Žemės vandenynų ir jūrų vandenyse.
Motulės žemės nuostoliai
Pirminis būdas organizmą aprūpinti plataus spektro joniniais mineralais yra valgyti šviežias grūdines kultūras, vaisius ir daržoves užaugintas maistinių medžiagų prisodrintame dirvožemyje.
Deja, šiandieniniame pasaulyje natūraliai susiformavęs, maistinių medžiagų prisodrintas dirvožemis yra itin retas reiškinys. Augalijos vešėjimas ir agresyvūs šiuolaikiniai ūkininkavimo metodai iškėlė daugumą žemės mineralų į paviršių, kur jie buvo išplauti.
Ūkiams ir laukams, kuriuose mineralų kiekis ženkliai sumažėjęs reguliariai naudojamos sintetinės trąšos. Tačiau dirbtinės trąšos aprūpina augalus tik būtiniausiomis mineralinėmis medžiagomis. Daugybė mikroelementų, būtinų žmogaus gyvybei, į augalus nepatenka.
Kur dingo visi mineralai?
Daugelis mikroelementų, kurių anksčiau būdavo gausu dirvožemyje, dabar yra nuplauti į vandenynus. Vandenynuose jų kiekis yra toks pat kaip ir sveiko žmogaus organizme.
Keletame iš iki šiol išlikusių vidinių jūrų, tokių kaip Didysis druskos ežeras, esantis vakarinėje Šiaurės Amerikos dalyje, dar galima rasti gana didelę šių sveikatai svarbių elementų koncentraciją. Šis sveikas, išmaniai subalansuotas mineralų ir mikroelementų santykis jūros vandenyje, yra naudingas žmogaus sveikatai.
Šiandien šiuose jūros vandenyse yra visi žmogaus gyvybei būtini mineralai ir elementai. O dar svarbiau yra tai, kad šie mineralai ir elementai yra joniniai ir tobulai subalansuoti, todėl puikiai absorbuojami žmogaus kūno ląstelėse.
Ar tikrai žinome visą tiesą apie mikroelementus?
Toli gražu ne visi mineralai yra vienodi. Bėgant metams kilo įvairių diskusijų, kurie mineralai yra tinkamiausi žmogaus organizmui. (Organiški, neorganiški, molžemio, koloidiniai, suakmenėjusios augalijos, jūros dugno nuosėdinių uolienų, joniniai ir t. t. ) Visos šios diskusijos tik dar labiau glumina žmones.
Pagal prigimtį mineralai yra neorganinės, negyvos medžiagos, kurias gali naudoti gyvi organizmai, tačiau ar tikrai? Suakmenėjusi augalija, jūros dugno nuosėdinės uolienos, naftos produktai, akmens anglis ir deimantai remiantis kai kuriais standartais taip pat gali būti laikomi organiškomis medžiagomis, tačiau yra negyvos, nes sudėtyje turi mineralų ir kitų maistinių medžiagų, kurias žmogaus organizmas sunkiai įsisavina.
Nors joniniai mineralai remiantis dauguma standartų turėtų būti vadinami neorganiniais, iš tikrųjų jie yra patys gryniausi. Gamtoje negyvos medžiagos dažniausiai susiskaido arba yra išplaunamos – tai kas susiformuoja dažniausiai suyra. O gyvi organizmai priešingai – tobulėja ir auga rinkdami ir absorbuodami visa kas gera, kad dar labiau pagerintų savo būklę. Nors joniniai mineralai laikomi neorganiniais/ be angliais elementais, jie priskiriami gyvų organizmų kategorijai.
Kai mineralai suskaidomi iki smulkesnių joninių dalelių ir panardinami į vandenį, gaunamas tirpalas, kurį žmogaus organizmas geba absorbuoti. Tirpalo pavidalu mineralai sukelia elektrinius impulsus, kurie palaiko gyvų organizmų gyvybę. Be to kai iš šio tirpalo išgarinamas vanduo, joniniai mineralai jungiasi ir sudaro kristalus. Taip jie iš skaidymosi būsenos vėl pereina į formavimąsi.
Bet kokios kitos formos mineralai (pvz.: koloidiniai, molžemio, suakmenėjusios augalijos ar jūros dugno nuosėdinių uolienų) yra netirpūs vandenyje ir yra sunkiai absorbuojami. Kai kurios mineralų dalelės gali plūduriuoti vandenyje, tačiau yra per didelės kad būtų įsiurbiamos per pusiau pralaidžias ląstelių sienelių membranas. Šios dalelės negamina energijos ir išgarinus iš tirpalo vandenį nesikristalizuoja, o virsta dumblu, purvu ar dulkėmis.
Joninių mineralų reikšmė
Kiekvieną sekundę žmogaus organizmas eikvoja joninius mineralus ir mikroelementus, kad galėtų generuoti milijonus mažyčių elektrinių impulsų. Be šių impulsų nei vienas kūno raumenų, tarp kurių ir širdis, negalėtų funkcionuoti. Be jų nefunkcionuotų smegenys, o ląstelėse negalėtų vykti osmosas, kurio dėka organizme subalansuojamas vandens slėgis ir maistinių medžiagų įsisavinimas. Tam, kad organizmas gautų joninių mineralų ir elektrolitų, reikia rinktis tik joninių mineralinių papildus ar papildus, kurių sudėtyje yra joninių mineralų.
Itin dažnas sutrikimas: mineralų disbalansas
Mokslininkai tik dabar pradeda tirti mineralų poveikį ir sąveiką žmogaus organizme, pavyzdžiui, kaip mineralai padeda saugoti sveikatą ir kokį neigiamą poveikį organizmui daro mineralų disbalansas.
Norint palaikyti sveikatą, žmogaus kūnas turi gauti maždaug du trečdalius visų žinomų elementų, todėl palaikyti mineralų balansą yra sudėtinga, tačiau labai svarbi užduotis. Normaliam gyvenimo ritmui palaikyti, kasdien reikia suvartoti tam tikrą mineralų kiekį.
Šiai dienai yra žinomi 92 mineraliniai elementai, dar 12 elementų neištirta, bei egzistuoja šimtai mineralų izotopų variantų. Nieko keisto, kad mokslininkai tik dabar pradeda tirti mineralų poveikį ir sąveiką žmogaus organizme, pavyzdžiui, kaip mineralai padeda saugoti sveikatą ir kokį neigiamą poveikį organizmui daro mineralų disbalansas.
Jeigu dėl dažnų treniruočių, streso, dietų, maistinių medžiagų trūkumo ar prastos mitybos, jus kamuoja mineralų disbalansas, jūsų kūnas bando kompensuoti mineralinių medžiagų trūkumą, tai dažniausiai sukelia potraukį tam tikram maistui, raumenų mėšlungį ir bendrą nuovargį.
Mineralų įsisavinimo vaidmuo
Mineralų absorbcija pirmiausiai pradeda vykti plonosiose žarnose. Maistui slenkant per žarnyną mineralai per žarnų sienelių gaurelius (žr. 3 paveikslėlį) įsiurbiami į kraują. Šis procesas gali vykti tik tada kai mineralai yra joninėje formoje. Nors skrandžio sultys padeda jonizuoti maiste esančius mineralus, tam kad žmogaus organizmas pilnai absorbuotų mineralinius papildus, į jų sudėtį turi įeiti tik natūraliai jonizuoti mineralai.
„Mikroelementai teikia naudos tik sąveikaudami vieni su kitais. Vieno mikroelemento perteklius gali lemti kito mikroelemento disbalansą. Dauguma mikroelementų turi būti jonizuoti, kad žarnyne jie būtų pasisavinami.“ – teigia mokslų daktaras Alexander G. Schauss.
Kaip išvalyti blogus mineralus iš organizmo?
Kaip bebūtų keista joniniai angstremų dydžio mineralai išvalo blogų mineralų nuosėdas iš organizmo. Kaip buvo minėta, mineralų nuosėdos sukelia aterosklerozę( užkalkėjusios ir sustandėjusios kraujagyslės), o tai dažnai iššaukia padidėjusį kraujo spaudimą. Angstremų dydžio mineralai reikalingi daugiau nei šešiems tūkstančiams skirtingų organizmo procesų. Jei organizmas stokoja mineralų, tai enzimų veikla tampa prislopinta. Reikia prisiminti, kad enzimai remontuoja pažeistas ląsteles, padeda pašalinti mirusias ląsteles bei atlieka daug kitų funkcijų.
Kaip galime padėti sau patys?
Galite pradėti pasirūpindami, kad gautumėte pakankamai mineralų su maistu. Tiesa? Valgykite organiškai užaugintus vaisius ir daržoves, pilno grūdo duonos gaminius, organiškus grūdinius produktus. Papildomai vartokite multivitaminų ir mineralų maisto papildus. Tai bus puiki pradžia, tačiau netgi šios priemonės pilnai nepatenkina visų organizmo poreikių. Žmogaus organizmui taip pat reikia viso spektro tinkamai subalansuotų, paruoštų vartoti joninių mineralų ir mikroelementų.
Kaip mes galime padėti Jums
Jau daugiau nei 35 metus, Trace Minerals Research yra pasišventę kovai su augančia nūdienos mineralų deficito ir disbalanso problema. Išgaudami sveikatą gerinančius joninius mineralus randamus Didžiajame Druskos ežere ir padarydami juos prieinamais plačiajai visuomenei, mes esame įsipareigoję tiekti mineralus, kurie yra būtini sveikatai palaikyti.
Šiandien, Trace Minerals Research siūlo daugiau nei 100 skirtingų produktų sveikatai stiprinti, kurių sudėtyje yra ConcenTrace®, svarbiausias joninių mineralų mišinys išgaunamas iš Didžiojo Druskų ežero vandens. Bėgant metams, tūkstančiai žmonių, kurių mityboje trūko pagrindinių mikroelementų, pajuto skirtumą sveikatai ir gerai savijautai vartodami šias gyvybiškai svarbias maistines medžiagas. Ko gero atėjo laikas tai išbandyti ir Jums.
#Natūralūs #Maisto #Papildai #Sveikata #Įsisavinami #Ląstelių