0

Kaip išgaunami unikalūs joniniai mineralai? 2015.08.25

Šis ežeras unikalus tuo, kad neturi ištakų ir yra laikomas vidine jūra. Būtent todėl Didysis druskų ežeras yra prisotintas mineralų, kurie kaupėsi čia tūkstančius metų.

Vakarinėje Šiaurės Amerikos dalyje esantis Didysis Druskos ežeras yra seniausia pasaulyje vidinė jūra. Nuo paskutinio didžiojo ledynmečio išlikusiame Didžiajame Druskos ežere Jutoje, dešimtis tūkstančių metų mineralai ir mikroelementai telkėsi iš jį supančių Uolinių kalnų. To rezultatas yra maistinių medžiagų prisotinti vandenys, kuriuose yra daugiau nei 72 rūšių joninių mineralų ir mikroelementų, ir kurie yra nuo 8 iki 10 kartų labiau koncentruoti ir subalansuoti beveik identiškai sveiko žmogaus kraujo plazmai ar limfinei sistemai. Iš šio šaltinio kompanija Trace Minerals Research išgauna elementus ir mikroelementus, kurie įeina į visų siūlomų produktų sudėtį.

Vieta

Visų pirma pakalbėkime apie vietą kurioje yra natūralios druskos gavybos tvenkiniai.Mūsų druskos gavybos tvenkiniai išsidėstę šiaurinėje Didžiojo druskų ežero pakrantėje, gana nuošalioje ir saugioje vietoje esančioje šimtus hektarų besidriekiančioje privačioje valdoje į kurią galima patekti tik pro saugomus vartus. Ši nuošali vieta yra ant ežero kranto, o tai leidžia mums panaudoti ežero vandenį druskos gavybos tvenkiniuose nedarant didelės žalos gamtai, neardant ir nevagojant ežero dugno. Ežero dugno ardymas gali sukelti rimtą grėsmę gležnoms Didžiajame druskų ežere gyvenančioms ekosistemoms. Mūsų kompanija yra neabejinga aplinkosaugos problemoms, todėl mes labai stengiamės išsaugoti ir nepažeisti jautrių ežero ekosistemų. Kadangi šie tvenkiniai jau tapę Didžiojo druskų ežero ekosistemos dalimi, druskos gavybos technologijai būdingi natūralūs procesai.

 

vieta2

Procesas

Procesas kurio metu iš Didžiojo druskų ežero išgaunami ir produktyviausiu metu surenkami mineralai gali užtrukti iki keturių mėnesių, o tai reikalauja daug dėmesio ir tikslumo. Kiti teigia, kad procesas gali užtrukti ilgiau nei du metus. Tačiau dėl unikalaus  tvenkinių dizaino ir patentuotos technologijos kuri yra efektyvesnė ir pažangesnė, ši procesą atliekame per daug trumpesnį laiką. Tiesą sakant pagreitinto natūralaus garinimo technologija leidžia panaudojant mažesnį kiekį ežero vandens išgauti tą patį kiekį aukštos kokybės mineralų. Patentuotą technologiją, kurios dėka galime daug greičiau išgauti mineralus sugalvojo ir įgyvendino sertifikuotas chemijos inžinierius bei vienas iš žymiausių pasaulyje natūralaus garinimo srityje David Butts. Jis išrado natūralaus garinimo Didžiajame druskos ežere technologiją ir turi daugiau nei 40 metų patirtį projektavimo, eksploatavimo ir mineralų bei druskų gavybos srityse iš ežerų, vandenynų ir požeminių išteklių tokių kaip Didysis druskos ežeras. Norėdami perskaityti oficialų D. Butts laišką anglų kalba, kuriame jis apžvelgia kompanijos TMR (angl. Trace Minerals Research, prekinis ženklas) natūralaus garinimo technologiją, spauskite čia.

Vasaros pradžioje kompanija Earth’s Elements (liet. Žemės elementai) priklausanti TMR prekiniam ženkui ir atsakinga už mineralų gavybą pradeda pumpuoti vandenį iš Didžiojo druskų ežero specialiai tam skirtais įrenginiais  į saulės garinamus tvenkinius. Tada prasideda patentuotas mineralų gavybos procesas. Šiam procesui atlikti reikalingos specialios žinios ir tikslus laikas, t. y. pavasario pabaiga ir vasara, kai oro sąlygos yra tinkamos išgauti ConcenTrace® technologija gaminamus papildus. Rudens ar žiemos mėnesiai šiam procesui netinka. Todėl spalio – balandžio mėnesiais druskos įrenginiai nedirba. Tiksliai tam tikru momentu, kuris priklauso nuo oro temperatūros karštą vasaros dieną, mineralų kristalų dydžio ir formos ir netgi paros meto formuojasi ConcenTrace® mikroelementai, o koncentruotas mineralinis vanduo yra tris kartus filtruojamas ir pilamas į maistines cisternas transportavimui į produktų gamybos skyrių (angl. (cGMP). Kadangi garinimo procesas trunka tik 4 mėnesius, mineralinis vanduo mažiau paveikiamas aplinkos ir todėl yra švaresnis ir aukštesnės kokybės. Didžiausias šios technologijos privalumas yra tai – kad viską padaro pati motina gamta. Kompanija Earth‘s Elements garindama mineralinį vandenį nenaudoja jokių dažiklių, chemikalų ar dirbtinių technologijų. Šiam procesui naudojama tik Jutos dykumos saulės šiluma.

Tyrimai

Stengdamiesi užtikrinti aukščiausią kokybę ir mineralų koncentraciją,atlikome tyrimus 13-oje potencialių gavybos taškų, esančių valstybės patvirtintose vandenvietėse. Atlikti tyrimai leido pasirinkti tinkamiausias vietas norimiems rezultatams pasiekti. Kai natūralaus garinimo tvenkiniai užsipildo, D. Butt ir mūsų kokybės kontrolės darbuotojai atlieka vandens tyrimus keletą kartų per savaitę garavimo proceso metu, kad nuolat žinotų vandens kokybę. Be įprastų Aplinkos apsaugos agentūros (angl. EPA) atliekamų tyrimų gavybos taškuose ir garinimo tvenkiniuose Codex Alimentarius komisija (Codex) ir Jungtinių Amerikos Valstijų farmakopėja(angl. USP) nuolat tikrina sunkiųjų metalų kiekį vandenyje.

Kai koncentruotas vanduo pasiekia cGMP produktų gamybos skyrių, kokybės kontrolės darbuotojai bei inžinierius D. Butt vėl atlieka visus reikiamus tyrimus, kad įsitikintų jog produktas atitinka visus keliamus kokybės ir saugumo reikalavimus (angl. cGMP ir GRAS). Tada gautas produktas siunčiamas į trečio lygio laboratoriją, kad ši patvirtintų arba paneigtų gautus rezultatus. Toki yra tyrimų standartai. Tyrimams investuojame daug laiko ir pinigų. todėl galime užtikrinti, jog tiekiame aukščiausios kokybės natūralaus garinimo būdu išgautus ir maistui tinkamus jonizuotus mikroelementų papildus tiesiai iš Didžiojo druskų ežero.

Remiantis SPINS ‡ (informacinių tyrimų ir konsultacijų kompanijos, kuri specializuojasi natūralių produktų pramonės rinkoje JAV) duomenimis ConcernTrace® Mikroelementų lašai yra pirmoje vietoje tarp daugiausiai parduodamų natūraliai gaminamų mikroelementų papildų. Be to tai vienas iš stipriausiai veikiančių natūralių mineralinių papildų pasaulyje, todėl jis gali būti panaudojamas labai įvairiai. Tikriausiai niekam nekiltų abejonių dėl mineralų ir mikroelementų naudos žmogaus organizmui. Jie yra visų vitaminų ir kitų maistinių medžiagų, kurios reikalingos žmogaus organizme gerinti ir palaikyti sveikatai, katalizatoriai. † ConcenTrace® prisitaiko prie organizmo poreikių aprūpindamas jį reikiamu mikroelementų kiekiu. Kasdienis ConcenTrace® vartojimas gali padėti palaikyti sveiką energijos lygį, aprūpinant viso kūno elektrinę sistemą mineralais, kurie reikalingi, kad ji tinkamai veiktų. †

ConcenTrace® Mikroelementų lašai yra visiškai natūralus produktas, pagamintas pagal ConcenFlo™ technologiją, mūsų patentuoto natūralaus garinimo būdu. ConcenTrace® sudėtyje yra daugiau nei 72 natūraliai susidarantys joniniai mikroelementai gaunami iš Didžiojo Druskų ežero, pašalinant 99% natrio.

Idealiausia, kai reikiamas mineralų kiekis gaunamas su žaliu (termiškai neapdorotu maistu). Tačiau netgi propaguojant tokią mitybą reikiamas mineralų kiekis negaunamas, nes mokslininkai įrodė, jog dirvožemis neturi pakankamai mineralų. Taigi jeigu reikiamo kiekio nėra dirvožemyje – jo nėra ir maiste. Čia gali pasitarnauti ConcenTrace®, kurio kasdienis vartojimas užtikrina kad mūsų organizmas gaus visą spektrą joninių mikroelementų, tokių pačių kaip ir biologiniai joniniai mikroelementai, randami maiste. *

 

#Natūralūs #Maisto #Papildai #Sveikata #Įsisavinami #Ląstelių