0

Šie natūralūs produktai gali sumažinti riziką susirgti demencija! 2021.08.30

Prognozuojama, kad ateinančiais dešimtmečiais demencijos (silpnaprotystės) sergamumas visame pasaulyje smarkiai padidės. Ši liga ne tik keičia sergančiųjų ir jų šeimos gyvenimo kokybę, bet ir labai apkrauna visuomenę. Kadangi šiuo metu nėra jokio demencijos gydymo būdo, labai svarbu imtis prevencinių veiksmų. Tyrimai rodo, kad kai kurie mineralai (kalcis, magnis, kalis) yra susiję su mažesne demencijos išsivystimo rizika. 

  • 17 metų trukusiame tyrime, kuriame dalyvavo daugiau nei 1000 vyresnio amžiaus žmonių, Ozawa ir kt. (2012) įrodyta, kad didesnis kalcio, magnio ir kalio suvartojimas buvo susijęs su mažesne demencijos, ypač kraujagyslių demencijos (smegenų kraujotakos sutrikimas), išsivystymo rizika.

Didesnis magnio ir kalcio kiekis kraujo plazmoje taip pat buvo susijęs su mažesne 2 tipo diabeto rizika (Larsson ir Wolk, 2007; Villegas ir kt., 2009; Wu ir kt., 2009). 2 tipo diabetu sergantys pacientai turi didesnį polinkį susirgti demencija bei kitomis intelekto mažėjimo ligomis (Cheng ir kt., 2012). 

Be to, įrodyta, kad asmenys, sergantys Alzheimerio liga, turi mažesnį magnio kiekį kraujo plazmoje (Barbagallo ir kt., 2011). Visi šie faktai parodo nuoseklų ryšį tarp kalcio, magnio, kalio suvartojimo ir silpnaprotystės rizikos.Didesnis kalio, kalcio ir magnio suvartojimas su maistu ir maisto papildais apsaugo nuo išeminio insulto, o kartu yra susijęs su sumažėjusia visų tipų demencijos rizika.

Papildyti savo mitybą mineralais lengva – įtraukite daugiau žaliųjų daržovių bei vaisių į maisto racioną ir praturtinkite savo geriamą vandenį natūraliais mineralais – joniniais lašais Concentrace iš Didžiojo Druskos ežero.

Kuo anksčiau pradėsime naudoti natūralias prevencines priemones, tuo ilgiau senatvėje būsime gyvybingi bei sveiki.

Autorius: Aušrinė Šerpenskaitė.
Be UAB, Natura Medico sutikimo kopijuoti, skenuoti ar kitaip naudoti informaciją draudžiama.

Šaltinis: 

Cherbuin, Nicolas, et al. “Dietary Mineral Intake and Risk of Mild Cognitive Impairment: The Path through Life Project.”  14 Feb 2014. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *